Siłownia Międzyzdroje

Siłownia Międzyzdroje

18 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Mięśnie klatki piersiowej to szczególnie wyznaczyć naszego zatrudnienia w trening siłowy. Prawdopodobnie stanowi samotną spośród ostatnich ról mięśniowych, które tak wypracowane dostarczają nam wiele radości a świetnie się prezentuje i niezwykle rzuca się w oczy.

Siłownia Tuczno

 

Ale że prędko lub później każdy dotrze na opór – na ostatni czynnik, gdy klata przestaje rosnąć. Przychodzi do stagnacji. Niczym jej uniknąć, jak przełamać tą słabość i sprawić, że mięśnie klatki piersiowej będą się dalej rozwijały? O tym postaram się zapoznać Was w niniejszym materiale.

somatodrol

somatodrol

Zarówno mięśnie klatki piersiowej jak również każde drugie nie lubią nudy, czyli takich samych treningów, produkowanych przez większy czasu. A więc zasada to iść mięśnie na jakimkolwiek treningu. Staraj się, by każdy Twój trening wyglądał trochę inaczej. Co wtedy oznacza? Zmieniaj rodzaje ćwiczeń, nie zaczynaj każdego treningu tak toż. Większość z trenujących czyni ten brak, że prawie zawsze zaczynają trening na ostatnią rolę mięśni od wyciskania na ławce prostej. Błąd!

zobacz również somatodrol

Siłownia Tuczno

Odpuść na każdy czas to zadanie, zapomnij o nim na parę tygodni. Zacznij trening np. od wyciskania na ławce skośniej – ono dużo pobudza górne mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu zostaną się one dużo wypukłe, pełniejsze – a jednak o to nam chodzi! Przeplataj ćwiczenia, jak samo tworzysz na powierzchniową partię, to kolejne niech będzie na niską, następne na środkową. Poza tym zmieniaj ciężar. Nie bój się zmniejszać ciężar.

Siłownia Tuczno

To i jest typowy błąd, który powtarzają szczególnie początkujący – wykonują zadania na kupno wysokim ciężarze zaniedbując technikę. Nie bierze nic gorszego! Po pierwsze poprzez to mięśnie nie rozciągają się tak, jak powinny, a po drugie jest duże zagrożenie kontuzji. Zmieniaj i ilość powtórzeń – często pojawiającym się brakiem jest spełnianie wciąż tej tejże ilości powtórzeń, np., 8. Że tak wykonujesz to organizm i mięśnie się przyzwyczajają a nawet gdy na powodzie są efekty, to w tyle dołączy do stagnacji. Tak, to rób czasami po 5-6 powtórzeń, przeciwnym razem po 10-12.

Siłownia Tuczno

Należy jeszcze wspominać o dobrej suplementacji, gdyż w niektórym czasie suplementy które dostarczmy z posiłków stoją się niewystarczające. Dlatego powinien pomyśleć o suplementacji – na wstęp jako baza to białko, bcaa, izotonik, i na skalę królowa suplementów, czyli Kreatyna OLIMP.

Jak to dotarłem na ścianę i mięśnie zakończyły się rozwijać – spróbuj wykorzystać wyżej opisane sposoby – powinny pomóc Ci dać odpowiednie efekty. Podobne zalecenia można tak wykorzystać na jakąś kolejną grupę mięśni. Jeśli wciąż nie będziesz brał pozytywnych efektów może zastanów się nad konsultacjami z trenerem personalnym, albo skorzystaj z treningu z takim specjalistą. Nieraz zajrzenie na wykonywane zadania krytycznym spojrzeniem przynoszą znacznie pozytywne efekty. Temuż można kontrolować ilość powtórzeń, dobór odpowiedniego ciężaru, a już jakość wykonywanych zadań samemu ocenić jest całkiem ciężko.

Można poprosić znajomego czy koleżankę aby sprawdzili czyli ich daniem ćwiczenia tworzone są prawidłowo, ale te dobrą pracą, która zapewnia skutki jest nagrać sobie trening. Później można przeanalizować wykonywane zadania i sprawdzić błędy techniczne. Metoda nagrywania się podczas wykonywania zadań i może znacząco podnieść jakość, i gdy wiadomo za jakością idą efekty.

Źródło artykułu  Stagnacja w rozwoju mięśni klatki piersiowej

Siłownia Tuczno

0 0 votes
Daj ocenę