Poznaj Najważniejsze Punkty Odżywcze Ważne W Rybach

Poznaj Najważniejsze Punkty Odżywcze Ważne W Rybach

28 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

Poznaj Najważniejsze Czynniki Odżywcze Te W Rybach Świeże ryby – zwłaszcza te ciężkie i morskie (łosoś, śledź, makrela), ale i hodowlane (pstrąg, karp) – obfitują w witaminy, mikroelementy oraz inne elementy odżywcze. Jakie z nich karmić i dlaczego? Poznaj powody, dla jakich warto urozmaicić jadłospis, przychodząc do niego ryby morskie i słodkowodne.

Poznaj Najważniejsze Czynniki Odżywcze Te W Rybach

Spożycie ryb w Polsce – mimo coraz większej otwartości na drugie smaki, a i rosnącej świadomości zdrowego odżywiania – jest stale małe. Przeciętny Polak wypija ok. 13 kg ryb rocznie, podczas gdy Japończyk blisko pięć razy dużo. Dietetycy zalecają, by jeść ryby nawet 2-3 razy w tygodniu – ze powodu na ich wartość odżywczą i prozdrowotną. Jakie elementy można znaleźć w rybach?

Kwasy omega-3
W rybach morskich obecne są m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Leczenie tych związków na układ odpowiedni stanowi nie do przecenienia: rozpocząwszy od dobrego nacisku na działanie rozwoju układu nerwowego, poprzez łagodzenie stanów zapalnych, przeciwdziałanie miażdżycy i zakrzepom, aż po regulowanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów we natury. Coraz częściej skupia się kwasy omega-3 z działaniem antydepresyjnym, a choćby z profilaktyką nowotworów.

Mikro- i makroelementy
W rybach znajdziemy m.in.:

fosfor (bierze start w tokach regeneracyjnych),
selen (jest robienie antyoksydacyjne i dba komórki przed działaniem wolnych rodników),
jod (wspomaga dobre działanie tarczycy),
fluor (pamięta o stan kośćca i wzmacnia zęby).
Jeszcze w ciele ryb obecne są witaminy: A, E i C. Czyni ono ponad dobre źródło witaminy D, jaka jest wyjątkowo obowiązująca w utrzymaniu homeostazy organizmu, dba o jego siłę i trzyma kontrakt z obowiązującą czynnością układu hormonalnego.

Potrzebne białka i aminokwasy
Mięso ryb zaleca się dużą ilością białka i lizyny, cysteiny i metioniny, czyli aminokwasów niezbędnych ludzkiemu organizmowi, a przez niego niewytwarzanych. Cechują się wysoką strawnością dodatkowo są brane w niedaleki 90%. Bierze więc korzystny pomysł na cały stan odżywienia organizmu – a przy tym określa budowę mięśni, produkcję kolagenu, poprawia koncentrację.

zobacz również Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

0 0 votes
Daj ocenę