Polskie uzdrowiska: Busko

Polskie uzdrowiska: Busko

5 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

To wspaniałe uzdrowisko, na terenie którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś ciekawego. Busko-Zdrój to nie tylko popularny ośrodek uzdrowiskowy.

Polskie kurorty: Busko

To jednocześnie niezwykle często zwiedzana przez turystów miejscowość turystyczna. Busko-Zdrój to świetne zagospodarowanie, a zwłaszcza wspaniała baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się pochwalić sporą liczbą hoteli, w których turyści mogą znaleźć tanie noclegi. W kurorcie tym czekają także wspaniałe sanatoria, które są wyjątkowo chętnie odwiedzane przez pacjentów z różnych zakątków kraju.

Busko-Zdrój to bardzo dobre uzdrowisko, na terenie którego zwalczane są głównie schorzenia o charakterze reumatycznym a także choroby narządów ruchu. Busko jest jednocześnie bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym na mapie województwa świętokrzyskiego. Turyści mogą tu zobaczyć m. in. rewelacyjny Park Zdrojowy i sporo wartościowych willi. Kusi też zabytkowy kościół ponorbertański oraz wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To zabytki, którym z pewnością warto się tu dokładniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę