Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest częstokroć wynikiem podejrzeń i przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednak tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Ginekolodzy wykonują także wszystkie dodatkowe badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła mama chce dowiedzieć się swojej ciąży możliwie jak najszybciej. Jednakże pierwszym znakiem poczęcia jest częstokroć brak miesiączki. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W innym razie nie będą one pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednak chcemy dowiedzieć się o poczęciu nieco wcześniej, będziemy mogli pójść się do ginekologa. Lekarza zleci badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się lub wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Zanim ginekolog otrzyma wyniki naszych badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może również być rozpulchnienie pochwy a oprócz tego zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić również badanie USG dopochwowo. Poprzez takie badanie można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę