Jakie dokładnie warunki należy spełniać, ażeby dostać kredyt hipoteczny?

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, ażeby dostać kredyt hipoteczny?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dużo osób marzy o zdobyciu kredytu, który umożliwi zakup własnego domu, mieszkania a także zdobycie wreszcie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, aby przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

Zwłaszcza młodzi dążą do posiadania własnego kąta, jednakże aby zdobyć kredyt, należy spełniać ogrom najważniejszych warunków, które wyznacza nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny dostać może pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a wiele banków oferuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia korzystniejsza warunki uzyskania hipoteki, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy też od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają aby spłata ostatniej raty przypadała maks. między 75 a 80 rokiem życia. Istotna jest również historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie zostanie przyznany osobie ,która ma złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze spłatą rat, nawet jeśli zobowiązania wcześniejsze opiewały na minimalne kwoty. O tym należy pamiętać!

Wysokość hipoteki a także decyzja o jego przyznaniu uzależniona jest od wysokości zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskiej pensji bank może nam odmówić przyznania kredytu, bo potencjalny kredytobiorca mógłby posiadać problem ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę również liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, a także wielkość wziętych w danej chwili kredytów. Wskaźniki finansowe są podstawą jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej.

Wspomnę jeszcze na koniec, że wielką szansę na kredyt hipoteczny posiada osoba zatrudniona na umowę o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku jakiegoś innego źródła dochodów niestety banki mogą życzyć sobie spełnienia poprzez klienta dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt albo mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi nieco niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę