Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

26 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

Jak zainwestować w ropę naftową? Jak łatwo zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej wykonywane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale niestety już sobie przedstawić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a cenach podawanych za baryłkę, a jakich objętość, nawet w najniższej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa właśnie o inwestorach indywidualnych, którzy raczej nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do każdego portu przez olbrzymi tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i zażywając do ostatniego planu stosunkowo małych pieniędzy. Jak więc istnieje wtedy możliwe?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Czy należy o podział zasobów przykładowego tankowca na części gwarantujące ich kup, np. po kilka beczek na łebka? Tak nie! Kto i gdzie by te beczki składował?! Drugą przeszkodą, chyba nawet bardziej ważną, gdy wspominamy o inwestowaniu, byłaby całkowita nieopłacalność tego typie handlu detalicznego w odniesieniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Chociażby w czasach wysokiej koniunktury, czyli cenach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo szerokich, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy indywidualnie na prostym podwórku (o ile nie występujemy w domu, bo w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek delikatny i złudny, oraz w tym dodatkowym przypadku zarobilibyśmy 32 dolary a dopiero to, jeżeli ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i żeby ktoś inny nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

Wygodne i oryginalne życie na ropie naftowej
Popularnym zabiegiem na inwestowanie w ropę naftową, a którego w żadnym razie nie wykorzystujemy w współczesnej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, a jakich cena jest oceniana na bazie bieżących cen jednych rodzajów ropy naftowej.

Traktują one naszą wartość, oraz istnieje nią płynność, gdyż przekazać je można na wszelkiej giełdzie i ciągle, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak firmy funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są łatwo tym samym, oraz do tego powodują dużo opłat i doskonalsze wymagania finansowe, także nie są więc propozycją dla całych.

Pracowanie na spadkach cen ropy naftowej
Obecna rzecz na zbytach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z szersza trudna, a przynajmniej dla wszystkich tych, którzy inwestują pieniądze z okazją na wzrosty. Jak wtedy korzystać w Polsce, będąc także niemalże uwięzionym w domu?

Kontrakty CFD
Nie wykryjemy ich na naszej GPW, a toż żadna przeszkoda, ponieważ istnieje wiele domów maklerskich i platform, oferujących handel ropą na jakimś poziomie wtajemniczenia a przy niewielkich zasobach finansowych. W tym faktu polecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy i z ostatnich platform korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową także nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z muzyką o wysokie pieniądze można zacząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, oraz istnieje wtedy najprzyjemniejsza, najmocniejsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Również można na niej korzystać z dźwigni finansowej, która w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (znaczy to, że będąc na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych oraz przy punkcie na zapis o sam procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na ścianie Oil Profit

0 0 votes
Daj ocenę