Haluksy Suchań

Haluksy Suchań

28 lutego, 2019 0 przez Mikołaj Online

Haluksy – domowe sposoby leczenia Traktują nie tylko kobiet, ale też mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Miesza się z obecnym przewlekły ból, a nawet problemy z podnoszeniem się i chodzeniem. Istnieje wiele swoich środków na radzenie sobie z obecnym dyskomfortem. Lub są one jednak dobre? Jakie inne formy można spotkać?

Haluksy Drawno

Gdy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w strefach palucha, która z momentem może wywoływać rozrastanie się stopy, które zawiera za sobą nowe trudności. Najczęstszą winą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z jakimi niestety nie da się walczyć. Do drugich powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w modelu trójkąta), lub same płeć (to schorzenie częściej jest u ludzi płci pięknej). Czasami kieruje się również typ stopy – egipska, która stanowi mocno narażona na zmiany.
Jakie są metody leczenia?

Główną formą jest operacja, jednak dużo kobiet również radzi sobie „swymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i szeroką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale uczestniczą w rozgrywce z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające również jak ortezy. Utrzymują one skorygowane miejsce na dłużej,
Wkładki do butów – powinien natomiast mieć, by były wybierane sam do stopy, właśnie wtedy wykazują korzystne działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W wypadku dużego bólu podaje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, stanowi wówczas silny zabieg na całe pozbycie się problemu. Niektóre z operacji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest jedynie nacięcie, które się bandażuje, nie jest wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. działanie na piętach oraz na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby planują bezpośrednie wady, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy zadziałają w wybraniu metod leczenia sam do każdego. Dobrze również dbać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego punktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Drawno

0 0 votes
Daj ocenę