Agencja Pracy Tymczasowej Borne Sulinowo  Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Borne Sulinowo Zadzwoń 790666593

5 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest zwykłym celem firm, których kierowcy wykonują usługi przewozu międzynarodowego na gruncie tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w stałych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Dobrzany Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej opłaty za wszelką porę pracy wpływa na kursy pracownicze naszych firm transportowych działających we Francji, a jeszcze wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do określenia swojego przedstawiciela na terenie Francji, we wszelkich możliwych przypadkach delegowania. Traktuje to także kabotażu, jak również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego gatunku ważny jest za reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a jeszcze dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi te wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje dodatkowo prowadzenie ewidencji czasu pracy wykonywanej na miejscu Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, razem z dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin pozycji w system dobry z działającymi na gruncie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i teraz wynosi 10,03 euro za godzinę. W podsumowaniu należy również uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Dobrzany Zadzwoń 790666593

Przydatne jest specjalnie wyznaczenie dni urlopu a nowych wolnych dni, włącznie z sprowadzającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy pracują jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, składniki wynagrodzenia a nowe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeśli sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wychodząca z planu zbiorowego może więc powodować nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz również dodatek stażowy (zależny od długości pracy i zawierający do 8 proc.), dodatek z terminu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z terminu pozycji w ogromna i niedziele oraz należności z urzędu podróży służbowych, naliczane za jakiś dzień z pomieszczeniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Dobrzany Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę